בלוג קאונט


ספסל לגינה

ספסל לגינה

בכל גינה ביתית כל אחד רוצה לעצב לעצמו משהו שיתאים לו ולאורח חייו. בגינה ביתית סטנדרטית יש כמובן צמחי מרפא שמשתמשים בהם לרוב למשקה התה. כמו כן ישנם עוד סוגים רבים של צמחים המתאימים לגינה ביתית ומשמשים בעיקר ליופי ולאווירה רגועה.
ספסל לגינה אמנם לא מופיע ברשימה הזו, אך הוא יכול בהחלט להתאים לגינה ביתית בין הצמחים. הרבה מאד מהאנשים רואים בספסל משהו פאסיבי ודומם. משהו שכמעט שאין לו שימוש חוץ מהשתלבות בחלק מהגינה. אבל ספסל לגינה יכול להיות הרבה יותר מכך. ספסל טוב אשר מתאימים אותו לגינה הביתית שרוצים לייצור יכול לשמש בצורה טובה למנוחה, סתם ישיבה ואפילו לקריאה של אחר הצהריים קליל. זה הכול שאלה של נקודת מבט.

גינה ציבורית רואה חשיבות גדולה מאד בספסלים. היא משלבת אותם בנוף ודואגת שיהיו שמישים לעומת הפאסיביות של הספסל בגינה הביתית. בגינה הציבורית יש לספסל הרבה יותר משמעות, כיוון שהרבה יותר אנשים חולפים לידו, לעומת ספסל בגינה הביתית. כאן יכול הציבור לעבור לידו, לשבת יותר זמן ולהפיק ממנו הרבה יותר הנאה. לאחרונה ברחבי הערים הארץ הבינו את החשיבות הגדולה של ספסלים. האנשים לא רק עוברים לידם, אלא גם מתיישבים ויוצרים אווירה אורבנית נחמדה ורגועה. ברגע שאנשים יושבים לצד אנשים שהולכים או רצים או כל פעילות גופנית אחרת, הנוף של אותו פארק מתמלא וזה נותן תחושה טובה יותר לכל באי הפארק.

יש הבדל מהותי בין השימוש בספסל בעונת החורף או בעונת הקיץ.
בחורף ישנו שימוש הולך ופוחת בספסל לגינה כיוון שאנשים לא רוצים לשבת בחוץ כשיש משקעים וקר. לכם השימוש בו פוחת ומצטמצם רק לתקופות בהן הוא יבש. הישיבה עליו היא לא ממש נוחה בעונה זו. לעומת זאת בעונת הקיץ ישנו שימוש גדול בספסל לגינה כיוון שמזג האוויר מאפשר לנו לשבת ולהתרווח עליו וליותר זמן.

ספר טוב, בן זוג מושלם או סתם שקיעה יכול להיות תירוץ מצויין לספסל לגינה.

ספסל לגינה