בלוג קאונט


הדפסת ספרים

הדפסת ספרים

הדפסת ספרים אינה עניין פשוט

אמנם העמל המרכזי בעת הוצת ספר הוא בכתיבה של התוכן שלו, אולם אין להפחית בחשיבות של תהליך הדפסת הספר, שהוא חשוב ומורכב לא פחות. ספרים רבים מודפסים בכל יום בכל רחבי הארץ, החל מספרים בתפוצה מצומצמת או לצרכים פרטיים, עבור בספרי לימוד והדרכה וכלה בספרי קריאה לקהל הרחב. חברת הדפסת ספרים אחראית למעשה להביא את תוכן הספר לידי הקוראים המיועדים שלו באופן המיטבי.

הדפסת ספרים איכותית תלויה במספר גורמים מרכזיים

  • טכנולוגיית ההדפסה – כיום קיימות בשוק טכנולוגיות הדפסה שונות, שלכל אחת יש את היתרונות והחסרונות שלה. בחירה של חברה המספקת טכנולוגיית הדפסה איכותית להדפסת ספרים היא קריטית למראה הסופי של התוצר המוגמר. ספר שהודפס בהדפסה דיגיטלית הוא יותר מאיר עיניים, והרזולוציה של כל תמונה או שרטוט בו הם מהרמה הגבוהה ביותר.
  • איכות הכריכה – אמנם יש אמירה ש"אין לשפוט ספר על פי כריכתו", אך רוב הלקוחות שלנו עושים בדיוק את זה. הכריכה של הספר היא הדבר הראשון שתופס את העין ורוב הקוראים יסננו החוצה את רוב הספרים בחנויות על פי מראה הכריכה בלבד. לכן, חשוב לדעת לבחור את הכריכה שתתאים למסר שהספר רוצה להעביר, הן מבחינת עיצוב הכריכה והן מבחינת הסוג והאיכות שלה – כריכה רכה או קשה, גודל משתנה של כריכות, כריכת סיכות או כריכה ספירלית ועוד.
  • בקרה לכל אורך הדרךהדפסת ספרים היא תהליך רב שלבי. הדפסה איכותית מותנית בכך שבכל שלב לכל אורך הדרך יהיה גורם מקצועי שידע כיצד לבחון את התוצאה שהתקבלה, לתקן במידת הצורך ולהמשיך הלאה לשלב הבא.

התייעצו עם בעלי מקצוע בנוגע להדפסת הספר

לא כל אחד שכתב ספר גם בקיא מספיק באומנות הדפסת ספרים. התייעצו עם אנשי מקצוע בכל הנוגע לעימוד של הספר, לעיצוב של כל פרט בו מסוג הגופן ועד לתמונות ותרשימים, בחירת הכריכה המתאימה והחלטה על כמות הספרים שיודפסו. קהל הלקוחות של כל ספר יודע להבחין בין ספר שהודפס באופן המקצועי ביותר, לאחר שהושקעה מחשבה רבה בכל פרט בו, לבין ספר שאינו כזה.