בלוג קאונט


4 עובדות שכדאי להכיר לפני השתלת שיניים

צריכים לעבור השתלת שיניים לצרכים אסתטיים או בריאותיים? יש בהחלט כמה דברים שכדאי לכם לדעת. רגע לפני שאתם מתאמים ביקור אצל הרופא, אספנו עבורכם את העובדות המרכזיות

הטכניקה של השתלת שיניים אחראית על שיפור איכות החיים של מיליוני אנשים ברחבי העולם. הסיבות לבצע את ההשתלה נעות מדרישות אסתטיות ועד מצב בריאותי והתוצאה משפיעה על המראה, על יכולת הדיבור, על הלעיסה ועל התחושה. מי שאיבד בעבר שיניים ורוצה להשתיל אותן מחדש יכול לעשות זאת במגוון רחב של דרכים ושיטות. יחד עם זאת, מדובר על פרוצדורה יחסית מורכבת. הנה 4 עובדות שכדאי לכם לדעת לפני שאתם קובעים תור במרפאה:

  1. מצבי אובדן שיניים נגרמים בכל הגילאים30

בניגוד לסברה הרווחות, מצב של אובדן שיניים הוא לא נחלתם של קשישים או בני גיל הזהב בלבד. הסיבות לאובדן מן הסוג הזה עלולות להיות ריקבון פנימי או חיצוני באיזור השן, טיפול שורש כושל בכל גיל וכמובן מחלת חניכיים חריפה. מבחינתכם, העובדה החשובה היא שתמיד ישנו סיכון לאובדן שינייים. אתם צריכים להישאר עם אצבע על הדופק ולשים לב למצב של שיניים חסרות הנגרם בגלל שחיקה או פגמים מולדים.

  1. התאמת שתלים מתבצעת לאחר ייעוץ ותכנון אישי

לכל אדם יש מערכת שתלים שונה שאמורה להתאים למבנה הפה, החניכיים והשיניים. העובדה היא שהתאמת שתלים מתבצעת רק לאחר ייעוץ ותכנון אישי. מבחינתכם, המשמעות היא שלא ניתן פשוט להגיע בוקר אחד ולהחליף את כל השיניים. יש צורך בתהליך שאורך מספר שבועות לפחות. עליכם לנצל את התהליך הזה כדי לבחור היטב את רופא השיניים, לקבל המלצות ולוודא שהשתלים מתאימים למצב רקמות הפה, היגיינת הפה, הרגלים אישיים והמחויבות למלא אחר הוראות הטיפול.

  1. אחוזי ההצלחה עולים על 95%

העובדה היא שאין לכם מה לחשוש מתהליך של השתלת שיניים. זהו תהליך עם אחוזי הצלחה מרשימים, גם בהשוואה לתהליכים הנחשבים פשוטים יותר. אחוזי ההצלחה של שתלים בלסת העליונה נמוכים מעט לעומת התחתונה, אולם מבחינתכם לא אמורה להיות לכך משמעות. בסופו של דבר, אתם בוחרים איפה למקם את השתלים על פי המצב הבריאותי והאסתטי ולא רק לפי אחוזי ההצלחה.

  1. כדאי לכם לבקש מידע על אסטרטגיות טיפול חדשות

רופאי שיניים המציעים טיפולי השתלות צריכים להעמיד לרשותכם את כל הכלים לקבל החלטה נכונה ומושכלת. העובדה היא שיש שורה ארוכה של אסטרטגיות טיפול חדשות. אמנם לא בכל המרפאות מציעים את האסטרטגיות הללו, אולם אתם בהחלט זכאים לדעת עליהן. כדאי לבקש מידע ולהיפגש עם אנשי מקצוע מיומנים. המטרה המשותפת לכל האסטרטגיות היא לקצר את זמן התהליך ולשפר את אחוזי ההצלחה. כדאי שתבחרו אסטרטגיה מתאימה ותכירו את החידושים האחרונים בתחום של השתלת שיניים.