בלוג קאונט


שיפור ראייה

הראייה היא כלי חשוב המשרת את האדם מאז בריאתו. בעזרת הראייה אנו מסוגלים להבדיל בין צבעים, חפצים וצורות שונות הנמצאות בכל מקום. בעזרת חוש הראייה אנו מסוגלים לקרוא, לזהות כתבים ולדעת ממה כדאי להיזהר או להימנע. חוש הראייה הוא בעצם אחד החושים החשובים ביותר שלא תמיד מעריכים אותו ופוגעים בו על ידי אימוץ שרירי העיניים יתר על המידה, דבר העלול להוביל ללקות בעיניים ואף לצורך בשימוש במשקפיים.

ישנן דרכים ושיטות שונות המאפשרות לנו להתגבר על לקויות הראייה כגון: עדשות מגע, משקפיים, ניתוח לייזר, טיפול אלטרנטיבי ועוד. במאמר זה נרחיב מעט אודות ארבעת הנושאים המרכזיים המובילים לשיפור הראייה בקרב הלוקים בה.

עדשות המגע

עדשות המגע הן צמד עדשות העשויות מחומרים רכים או קשוחים למדי, שכל אחת מהן מונחת ישירות על גבי קרנית העין. עדשות מגע מיועדות לתיקון הראייה, לצרכים רפואיים אחרים, או על מנת לשנות את צבע קשתית העין כלפי חוץ, דבר הנעשה בדרך כלל לשיפור היופי.

משקפיים

יש כל כך הרבה נושאים הנוגעים לזוג המשקפיים המורכבים על אפם של מיליוני אנשים, אך נסביר בקצרה: המשקפיים מיועדים בעצם לכל אדם שביצע בדיקת ראייה ויצא משם עם טופס המאשר כי הוא זקוק למשקפיים. משקפיים מודרניים בנויים לרוב משתי עדשות, גשר המונח על האף וידיות שנמשכות מעל ומעבר לאוזניים. חלקי הידית נקראים "מוטות" (החלק הארוך) ו"סופיות" (מהמילה "סוף" ) שהן החלק המעוגל מעט שמתיישב על האוזן.

ניתוח לייזר

ניתוח הלייזר הוא ניתוח שיועד לפתור את בעיית הראייה בקרב הלוקים בה. השיטה הזו נשמעת מפתה למדי בפרסומות המציעות "הסרת משקפיים בלייזר בקלות!" וכדו', אך חשוב לזכור כי הניתוח עלול לגרום נזק בלתי הפיך לקרנית העין שלך ולגרום להתעוורות מסוימת בעיניים. לכן התייעצו ובחרו היטב באדם הנכון שינתח אתכם במידה ותרצו לבצע את השיטה הזו.

טיפול אלטרנטיבי

שיטת הטיפול האלטרטיבי מכילה כמה סוגים של טיפולים המסייעים במצבים שונים שנגרמות בעיות לעין. ישנם טיפולים שהוכחו שהם עוזרים אך כאלה שלא. שיטת הטיפול הזו אינה מדעית ורוב הרופאים חולקים עליה ולא ממליצים להשתמש בה, אך לעתים רבות האדם המטופל בשיטה הזו יוצא בריא, שלם וללא בעיות מיותרות.