בלוג קאונט


אריאנה מלמד

אריאנה אורסולה מלמד, נולדה בשנת 1958 בבוקרשט בירת רומניה להוריה גרישה וביאטריס אשר שניהם היו ניצולי שואה. אריאנה מלמד היא סופרת, עיתונאית, מבקרת ספרות וטלוויזיה מהבולטות בישראל.

בשנת 1960 עלתה עם הוריה לארץ והמשפחה והתמקמה בעיר הנמל אשדוד, שם גדלה והתחנכה מלמד עד הגיעה לגיל צבא. בצבא היא שירתה גם בגלי צה״ל וגם בחיל תחזוקה.

את דרכה העיתונאית החלה אריאנה מלמד בעיתון ״חדשות״ בשנת 1984 בתור כתבת לענייני ספרות של העיתון, תפקיד אותו מילאה עד לסגירתו של העיתון תחילת שנת 1993. לאחר מכן עברה לכתוב במקומונים ״העיר״ ו״כל העיר״ ואף כתבה תקופה לעיתון מעריב. מאז שנת 2008 כותבת אריאנה מלמד לעיתון ידיעות אחרונות.

תקופה מסוימת היא גם פרסמה טורי אוכל, תחת השם הספרותי ״אנה וגנר״ שזהו שילוב של הסוף של שמה הפרטי עם שם משפחתו של בעלה. אריאנה מלמד ידועה בתור עיתונאית חסרת מעצורים אשר אומרת את אשר על ליבה, בין אם מדובר בטור דעה או כתבה שעליה לכתוב ובין אם מדובר בביקורת על ספר או סדרה.

במהלך שידור הסדרה חטופים, אשר עליה כתבה מלמד ביקורת שלילית, נאמר על ידי אחת השחקניות בסדרה ״שמנה וממורמרת״, הטקסט שהופיע כחלק מהסדרה היה ככל הנראה מכוון לאותה ביקורת שכתבה אריאנה מלמד על הסדרה. דוגמה נוספת לישירות ולדעתנות של מלמד היה כאשר השופט בדימוס, ניסים ישעיה, אמר בכותלי בית המשפט במהלך עדות של נאנסת כי יש נשים הנהנות מאונס, כתבה מלמד טור דעה בו תקפה נחרצות את השופט בדימוס על ההתבטאות הנוראית שלו ואף סיפרה שהיא עצמה הייתה קורבן לאונס בגיל ההתבגרות.

 

את דרכה בידיעות אחרונות, סיימה מלמד בטונים צורמים לעולם העיתונות, כאשר ערב הודעתה של ציפי לבני על הצטרפותה למפלגת העבודה של בוז׳י הרצוג והקמתה של מפלגת המחנה הציוני שתכלול את מפלגת העבודה ומפלגת קדימה, רצתה אריאנה מלמד לכתוב טור דעה על המהלך ועל ציפי לבני עצמה, טור אשר היה מבקר את התנהלותה של לבני. העורך של העיתון לא אפשר לה לכתוב את הטור משיקולים שכנראה היו פוליטיים, הדבר לא מצא חן בעיני אריאנה מלמד שהחליטה להתפטר באותו רגע ואף כתבה בדף הפייסבוק שלה על מה שאירע ועל רחשי ליבה בעקבות האירוע. לאחרונה נכנסה אריאנה מלמד לבית האח הגדול במסגרת עונת המפורסמים של התכנית.