ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא

רוכשים ביטוח משכנתא ומבטיחים לעצמכם שקט נפשי

פוליסת ביטוח משכנתא הנה חלק הכרחי מכל לקיחת משכנתא בישראל. הפוליסה כוללת גם מרכיב של ביטוח חיים וגם מרכיב של ביטוח מבנה, ונועדה להגן עליכם ועל הבנק מפני מקרים של נזק אפשרי למבוטח או למבנה המשועבד. חברות הביטוח הגדולות מציעות כולן חבילות ביטוחי משכנתא שונות, וכך גם בנק מזרחי-טפחות לקהל לקוחותיו (ומי שלקחו ממנו משכנתא). תנאי הביטוח יכולים להיות בעלי השלכות מרחיקות לכת עליכם ועל בני המשפחה שלכם, כך שחשוב להקדיש להם תשומת לב רבה בעת הבחירה בפוליסת ביטוח כזו או אחרת.

מספר טיפים לבחירת פוליסת ביטוח המשכנתא המיטבית עבורכם

  • ערכו השוואת ביטוחי משכנתא – מומלץ בחום לערוך השוואה מקיפה של כלל ביטוחי המשכנתא הקיימים בשוק אשר רלוונטיים אליכם, עוד בטרם קבלת ההחלטה. באופן זה תוכלו לוודא כי תבצעו בחירה מושכלת אשר מתחשבת בכלל הפרמטרים הקריטיים ביותר, ולא תפספסו חלילה הצעה משתלמת יותר.
  • בחרו פוליסת ביטוח שניתן להרחיב – לרוב, מציעות חברות הביטוח מעין חבילת ביטוח משכנתא בסיסית. כדאי להתעניין האם ניתן להרחיב את ביטוח המשכנתא בו אתם מעוניינים, וכך להגדיל את הכיסוי האפשרי למקרי נזק נוספים (לדוגמה בעקבות אובדן כושר עבודה ולא רק חלילה במקרה של מוות).
  • מהו הגבול העליון של ביטוח החיים – אחד המרכיבים בחבילת הביטוח למשכנתא הנו ביטוח חיים, אשר דואג לכך כי במקרה מצער של מות המבוטח עול התשלומים לא יעבור אל יתר בני משפחתו. מומלץ לברר מהו הגבול העליון מבחינת הגיל שמאפשר ביטוח זה, ולבחור בחברה המציעה את הגיל המבוגר ביותר.

ביצעתם מחזור משכנתא? זכרו לערוך התאמות גם בפוליסת הביטוח שלכם

אם החלטתם לבצע מיחזור משכנתא, חשוב לזכור לערוך התאמות גם בפוליסת הביטוח אשר מלווה את המשכנתא שלכם. בתהליך מיחזור משכנתא מסולקת למעשה המשכנתא הישנה על כל התנאים שלה, ובמקומה מוצעת לכם משכנתא חדשה בתנאים משופרים. כך שינוי בתנאי המשכנתא עשוי לגרור שינוי דומה גם בפוליסת הביטוח המלווה אותה. טובי המומחים והיועצים בחברת פרקטיק לייעוץ ומשכנתאות עומדים לרשותכם במספר הטלפון 074-7031118 – לכל שאלה או התייעצות בתחום הביטוח ובתחום מיחזור משכנתא.

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא - בלוג קאונט