בלוג קאונט


אדניות

אדניות למעקה

האדניות יכולות להשתלב מצוין במספר מקומות. הן יכולות להיות בגינה, בשדרות העיר, בכיכרות, במרפסת והן יכולות להיות גם על המעקה. היכן בדיוק ניתן לשלב אותן על מעקה וכיצד? הנה כמה דברים על אדניות למעקה ומה שצריך לדעת עליהן.

למה להוסיף אדניות למעקה?

כאשר מוסיפים את האדנית למקום מסוים מגלים שהעיצוב לא השתפר בכלל. בסופו של דבר אדנית היא לא גולת הכותרת, היא בסך הכל כלי שבו יהיו הדברים המעניינים ביותר: הפרחים. אחרי שתשתלו פרחים באדנית החדשה שלכם תגלו איך כל מעקה הופך להיות ממעקה משעמם למעקה מעוצב שכיף להיות לידו. על אלו מעקים מדובר? יש את המעקה בחדר המדרגות שלכם שיכול להיות הרבה יותר ססגוני אם יהיו בו מעט פרחים, וכמובן יש את המעקה במרפסת שיכול להיות הרבה ותר פסטורלי עם אדנית חדשה.

אלו סוגי אדניות למעקה קיימות?

 

  • יש שני סוגי אדניות ראשיים כאשר האדנית הראשונה היא המוכרת יותר, זו האדנית שנתלית על המעקה אך היא עצמה נמצאת מאחד הצדדים שלו. אדנית זו למעשה לא חוסמת את החלק העליון של המעקה וניתן להמשיך להישען עליו כרגיל ולצפות בנוף, כאשר האדנית עצמה יכולה להיות גם מהחלק החיצוני של המעקה וגם מהחלק הפנימי בלי שינוי מיוחד, זאת במידה והמעקה לא מעוקל. אדניות אלו מתאימות לרוב המעקים ויוצרות אווירה נפלאה.

 

  • האדנית השנייה והנפוצה פחות היא האדנית שממוקמת על המעקה עצמו, בחלקו העליון. אדנית זו למעשה תופסת את השטח שעל המעקה עצמו אך מתחתיו אפשר לקבל תמונה חלקה באין מפתיע. אדניות אלו יכולות להיות מעוצבות יותר בגלל שה פרחים שבהם ייראו גם מבפנים וגם מבחוץ אך זה כבר עניין של טעם אישי. בכל מקרה אדניות אלו מכילות פחות מקום לשתילת פרחים ולאדמה מאשר האדניות הקודמות בגלל צורתן שמחייבת אחיזה.
  • כמובן שיש עוד סוגי אדניות רבות שלמעשה מתחלקות לפי סוג החומר. יש אדניות שעשויות מפלסטיק ויש אדניות שעשויות מעץ, כאשר אדניות הבטון פחות נפוצות למגזר הביתי ובטח שלא לתלייה על מעקה, הרי הן אדניות כבדות במיוחד.

אדניות