בלוג קאונט


מורגן פרימן

מורגן פרימן הנו שחקן קולנוע אמריקאי מפורסם אשר זכה בפרס האוסקר והיה מועמד לפרס האוסקר על מספר תפקידים רבים. מורגן פרימן נולד בשנת 1937 בממפיס טנסי, העיר בה צמחו כוכבים רבים כמו אלביס פרסלי וג'סטין טימברלייק אך משפחתו באותה תקופה עברה בתים רבים ונדדה בין המדינות השונות בארצות הברית ולבסוף השתקעה משפחתו בשיקגו שבמדינת אילנוי ושם מורגן פרימן גדל והתחנך בתור ילד. הכשרון שטמון בפרימן התגלה עוד בתקופת ילדותו כאשר למד בתיכון היה כבר בעל תכנית רדיו בתחנת רדיו מקומית ולאחר סיום התיכון הוצעה לו מלגה באחת האוניברסיטאות המוכרות והמפוארות ביותר ללימודי תיאטרון אז מורגן פרימן סירב בנימוס והחליט להתגייס לחיל האוויר ולשרת את המולדת בתור מכונאי.

את קריירת המשחק שלו התחיל מורגן פרימן בתור שחקן תיאטרון בהצגות כאשר בין היתר שיחק בהצגה בברודווי ורק לאחר שש שנים עבר למסך הגדול כאשר הסרט הראשון בו שיחק היה לכשלון. את הפריצה הגדולה עשה פרימן מאוחר יחסית אך ורק בשנות השמונים כאשר הוא כבר בשנות הארבעים לחייו  והיה מועמד שלוש פעמים לפרס האוסקר על הסרטים חוכמות רחוב, הנהג של מיס דייזי וחומות של תקווה אך לא זכה בפרס באף אחת מהפעמים. בשנת 2004 שיחק לצידה של ג'ניפר גארדנר בסרט מיליון דולר בייבי, סרט אשר זיכה אותו בפרס האוסקר של שחקן המשנה הטוב ביותר. שנה מוקדם יותר זכה בפרס על מפעל חיים בעולם הקולנוע.

פרימן שיחק בעוד סרטים רבים ונחשב לאחד משחקני הקולנוע הבולטים בשנות התשעים ושנות האלפיים כאשר בין סרטיו ניתן למצוא את שבעת חטאים בו הוא משחק לצד קווין ספייסי ובראד פיט, ברוס הגדול מכולם לצידו של ג'ים קארי, בסרטים השונים של באטמן כמו עליית האביר האפל והאביר האפל לצידו של היט' לדג'ר והמטרה הבית הלבן. לאחרונה הגיע מורגן פרימן לביקור בארץ הקודש, ביקור אשר לא ידעו עליו בתקשורת מראש והוא עצמו לא עשה עניין גדול מהביקור והתרכז בצילומי הסרט הדוקומנטרי עליו הוא עובד והסתובב בעיקר ברחבי ירושלים והכותל המערבי בפרט.