בלוג קאונט


דרושים באינטרנט

בשנים האחרונות אנו עדים לתהליך התקדמות ופיתוח של מודעות הדרושים ואתרי חיפושי המשרות באינטרנט, זאת על ידי הופעת אתרים חדשים וקבוצות חברתיות העוסקות בנושא.

אם בעבר הרחוק עיקר חיפושי העבודה שלנו היו מתנהלים בעיקר מפה לאוזן או על ידי מדורי הדרושים בעיתונות כיום הדבר שונה לחלוטין. כיום אנחנו כמעט ולא עדים למשרה שלא עלתה על דפי האינטרנט וכאשר הסינון הראשוני לה לא מתבצע באמצעות המחשב. אם בעבר היינו מוזמנים לראיון עבודה בכל חברה אשר היינו שולחים לה קורות חיים בדואר, כיום כאשר אנחנו שולחים את הקורות חיים דרך האינטרנט בדואר האלקטרוני הסינון הראשוני כבר נעשה במעמד הזה.

 

אתרי דרושים יתרונות

אז כפי שציינו, כמו רוב הדברים אשר עברו בשנים האחרונות לאינטרנט, כך גם מודעות הדרושים.

לאתרי הדרושים מספר יתרונות מובהקים גם בין מחפשי העבודה וגם בקרב מחפשי העובדים.

היתרון המשמעותי בקרב מעסיקים הוא העובדה שכאשר מדובר בפרסום משרה באינטרנט אין הגבלה של מקום. באינטרנט אנחנו משלמים פר מודעה בעוד על משרות שהיינו מפרסמים בעיתונים היינו משלמים פר מילה, זאת משום שהעיתון מוגבל במקום והאינטרנט ממש לא.

באינטרנט ניתן לכתוב תיאור מלא של המשרה, תיאור מלא של הדרישות שבהן יש לעמוד בטרם מגישים קורות חיים למשרה, וישנה אפשרות לשלוח מיידית קורות חיים למשרה אותה אנו בוחנים, דבר המקל על הסדר והארגון אצל המעסיקים. יתרון משמעותי בקרב מחפשי העבודה הוא שחיפוש העבודה באתרי דרושים הוא יעיל וקל – ניתן לבחור קטגוריות בקלות למשל הייטק וביוטכנולוגיה, ניתן לסנן משרות לפי אזור המשרה ועוד הרבה דברים נוספים אשר מקלים על חיפוש המשרה.

 

קבוצות דרושים בפייסבוק 

לאחרונה קמו להן ברשתות החברתיות ובראשן פייסבוק קבוצות של חיפוש עבודה בתחומים שונים.

החיסרון פה הוא שרוב המשרות הם מפה לאוזן, כלומר אם אדם מסויים שמע כי החברה שלו מגייסת הוא יכול לפרסם בפייסבוק, למרות שלאחרונה גם חברות מעטות החלו לפרסם מודעות דרושים בקבוצות אלו, אך עדיין לא בתדירות גבוהה. יתרון של הקבוצות הללו הוא שהן מחלקות לפי קטגוריות של חיפוש עבודה בתחום השיווק, הפרסום, ההייטק וכן הלאה.