פרגולה מעץ

פרגולה מעץ

מעצבים ואדריכלים רבים אשר רוצים להעניק מראה כפרי, ביתי וחם לבתים אותם הם מעצבים בוחרים לעיתים קרובות מאוד להשתמש בפרגולה עץ על פני דגמים אחרים של פרגולות וסוככי שמש. היתרון המשמעותי של בניית פרגולה עץ הוא שניתן להתאים אותה כמעט לכל סגנון עיצוב שקיים בבית, כך שאם החלטנו להדגיש קו עיצובי מסויים נוכל להשתמש בסוג עץ אשר עוזר לנו להדגיש את הקו שבחרנו על ידי גדול וצבע העץ ומאידך נוכל לשבור את הקו העיצובי שאותו בחרנו על ידי הפרגולה, כך שאם פנים הבית שלנו מעוצב בסגנון מודרני נוכל לבחור בעץ אשר נותן לחצר סגנון עתיק יותר למשל ובכל ליצור עומק עיצובי.

ישנם סוגי עץ רבים אשר מהם ניתן לבנות פרגולה מעץ כאשר לכל סוג עץ יתרונות אחרים. עץ אורך לדוגמא מגיע בגוונים של חום בהיר אך היתרון המרכזי של האורן הוא שקל ונוח לעבוד איתו והוא נחשב לעץ בעל עמידות גבוהה. עץ גושני אשר גם הוא מתאים ביותר לעבודה עם פרגולות תודות לעמידותו הגבוהה והוא מגיע בצבע לבן עם מראה מעט סדוק, דבר אשר מעניק לו נופח עיצובי שונה שיכול לשבור קווי עיצוב כאלה ואחרים בבית. עץ ארז הוא עץ נוסף אשר משמש לבניית פרגולות והיתרון שלו הוא העמידות הגבוהה שלו בפני מים ורטיבויות והוא מגיע בגוון עץ אדמדם, מה שמקנה גם לו יתרון עיצובי על פני עצים אחרים.

אם וכאשר נבחר להתקין בביתנו פרגולה מעץ עלינו לשים לב למספר דברים מרכזיים כאשר הראשון שבהם הוא שהעץ שאותו בחרנו אכן מתאים לשמש בתור פרגולה. היות והפרגולה עומדת בחוץ כל ימות השנה, בין אם בגשמים של החורף או בשמש של הקיץ הישראלי של חודשי יולי אוגוסט, הפרגולה תספוג הרבה ממפגעי האקלים הסביבתי, ולכן חשוב לוודא כי העץ שאותו בחרנו עמיד לגשם על מנת שלא יצבור את הרטיבות של הגשמים וירקב בפנים. בנוסף עלינו לשאול מהו הטיפול הנדרש עבור אותו סוג עץ כיוון שלפעמים יהיה עלינו ללטש אותו על מנת שישמור על הצבע שלו ולעיתים נצטרך לעשות לו טיפול מונע נגד רטיבויות ונגד מזיקים.

פופולרי עכשיו פרסם

עוד פוסטים פופולריים
פרגולה מעץ - בלוג קאונט